Naše priče i trendovi

Fermentisani sastojci u kozmetici

Kako negovati lice u današnje vreme kada je broj prozivođača ogroman, a broj preparata još veći? Da li zaista industrija lepote čini baš sve da naša nega koze bude na zavidnom nivou ili je mnogo toga samo marketinški trik?

Kako se koristi retinol?

Retinol je zlatni standard antiejdžinga, utiče poboljšanje finih bora, i u manjoj meri grubih, ublažavanje hiperpigmentacija i bolju teksturu kože, poboljšava elastičnost i čini kožu čvršćom, a utiče i na proširene pore. Jače forme retinola se koriste za tretman akni. U narednom tekstu saznajte sve o retinolu, kao i praktične savete za njegovo korišćenje.

Potpuno drugačiji pristup nezi kože ili Pyunkang Yul

Nega kože u skladu sa tradicionalnom orijentalnom medicinom. Formulacije bez mirisa i iritanasa bogate biljnim ekstraktima koju se primenjuju hiljadama godina. To je Pyunkang Yul.

Kiseline i korejske kreme za lice

Kada želimo da uvrstimo kiseline ili hemijski piling u svoju rutinu, najčešće razmišljamo o preparatu tipa rastvora, kao što su tonik ili serum, ili o čistačima, poput gela ili piling gela. Ali, kiseline sve češće srećemo u kremama. Koje su prednosti kiselina u kremama?

Skin glazing kao novi trend k-beauty rutine

Da li i vi želite da izgledate kao krofnica sa glazurom? Skin glazing. Glass skin. Chok Chok. Gwang skin. To su samo neki od naziva k-beauty tehnika koje dovode do najblistavijeg staklastog tena, bez obzira na tip kože. U čemu je stvar?

Korejska kozmetika za masnu kožu

Masnu kožu karakteriše sebum ili masni sjaj, koji lako zapuši pore (koje su vidljive i proširene) i dovodi do pojave komedona, akni, bubuljica. Masna koža je stalno na ljuljašci, između preteranog lučenja sebuma i dehidratacije, što vodi u začarani krug. Klasična zapadnjačka kozmetika ima prilično agresivan pristup tretmanu masne kože: odmastiti i matirati. Korejska kozmetika ima za cilj umirenje upalnih procesa i hidrataciju, što se pokazalo kao efikasnija nega bez neželjenih efekata.